Поради безпечного використання газового гриля
Содержание
Кожен виріб, і газові грилі не виключення, завжди супроводжуються інструкцією з використання та безпеки. Радимо не нехтувати подібними мануалами.
Коротко по головне
- Перед використанням пристрою прочитайте інструкцію. Дотримуючись наведених інструкцій, можливо захистити користувача від травм, пожежі чи вибуху. Зберігайте ці інструкції протягом усього часу використання гриля. При передачі товару іншим людям, слід передати його разом з інструкцією.
- Використовувати тільки на відкритому повітрі. Через можливе скупчення газу, що може призвести до пожежі або вибуху, використовуйте газовий гриль лише на відкритому повітрі. Забороняється використовувати мангал в гаражах, холах та інших приміщеннях. Але при цьому, убезпечте свій гриль від впливу опадів.
- Не рухайте пристрій під час його роботи. Це може призвести до перекидання, що може стати причиною сильних опіків чи навіть пожежі. Під час переміщення гнучкий шланг, який з'єднує газовий балон з грилем, може обірватися, що може призвести до неконтрольованого виходу газу та спричинити пожежу або вибух.
- Попередження: доступні частини приладу можуть бути дуже гарячими. Тримайте дітей подалі від пристрою. Також, відповідальному за приготування їжі необхідно використовувати захисні рукавички від тепла і триматися лише за призначені для цього ручки.
- Після використання закрийте вентиль на газовому балоні. Закриття клапанів на гриль не перекриє подачу газу до гриля. Вихід із системи під тиском може викликати неконтрольований потік газу, що може призвести до пожежі та вибуху.
- Дизайн пристрою не можна змінювати. Виробник може гарантувати безпеку тільки в тому випадку, якщо гриль встановлено відповідно до його рекомендацій. Неправильні модифікації може спричинити неконтрольований витік газу, що може призвести до пожежі або вибуху.
Попередження:
- Тримайте пристрій подалі від легкозаймистих матеріалів під час використання.
- Одягайте рукавички для захисту від опіків під час використання гриля.
- Заборонено підключати газовий балон і користуватися грилем куріння та наближення вогню.
Призначення мангала
Забороняється використовувати будь-яке паливо, крім зазначеного в інструкції саме до вашого виробу. Не слід використовувати газовий гриль для обігріву приміщень і для розігріву продуктів, крім їжі. Основна решітка використовується для приготування їжі, розміщуючи її безпосередньо на ній. Забороняється ставити на неї посуд, наприклад каструлі або сковорідки. Для розігріву їжі в посуді використовується бічний пальник, пряме приготування на решітці бічного пальника не допускається.
Примітки до монтажу гриля
Самостійно змінювати конструкцію гриля заборонено. Не розбирайте елементи заводської збірки та запломбовані елементи, особливо газову систему.
У випадку бічної конфорки може знадобитися відрегулювати магнето перед першим використанням гриля. Іскра повинна проскочити від магнето до отворів пальника. Інакше магнето може неправильно запалити газ або взагалі не запалити. При необхідності, зігніть шпиндель магнето, застосовуючи невелику силу. Виконувати будь-яке регулювання магнето необхідно при від’єднаному газовому балоні.
Підготовка гриля до використання
Переконайтеся, що гриль зібрано відповідно до інструкцій. Гриль і циліндри повинні бути розміщені на рівній, пласкій і негорючій поверхні. Якщо колеса гриля мають фіксатор, використовуйте його, щоб знерухомити гриль.
Тримайте навколо гриля принаймні 1 метр вільного простору та не повинно бути жодних перешкод над грилем.
Увага! Перевірте, чи всі ручки конфорок гриля закриті.
Гриль підключається до газового балона за допомогою гнучкого шланга і газового регулятора. І редуктор, і шланг необхідно купувати окремо. Редуктор повинен відповідати вимогам європейського стандарту EN 16129.
Перед підключенням перевірте стан шланга на наявність пошкоджень або зносу. Якщо шланг пошкоджений або зношений, для цього його необхідно замінити на новий – віднесіть гриль до авторизованого ремонтного центру. Самостійно замінювати його заборонено.
Після підключення перевірте герметичність газової установки.
За нормальних умов використання рекомендовано замінити правильно встановлений регулятор кожні 10 років від року виробництва, зазначеного на редукторі. Місцеві правила можуть вимагати іншого інтервалу заміни редуктора. Під час використання редуктора необхідно забезпечити хорошу вентиляцію, щоб запобігти утворенню конденсату всередині пристроїв. Редуктор пристосований для роботи при температурі навколишнього середовища від -20 до +50 градусів Цельсія.
Через близькість конфорок забороняється розташовувати балони на нижній полиці гриля. Циліндр повинен
бути розміщені вертикально. Перед закручуванням зніміть плівку (ущільнювач), що кріпить клапан балона, перевірте стан прокладки і, якщо вона не пошкоджена і не зношена, прикрутіть гайку редуктора до клапана балона. З'єднання слід закручувати з зусиллям, необхідним для отримання герметичності. Надмірне скручування з’єднання може пошкодити прокладку, а з’єднання не матимє необхідну герметичність.
УВАГА! Якщо під час відкриття клапана балона ви почуєте вириваючийся звук починається газ, і ви чітко відчуваєте запах газу, негайно закрийте вентиль балона. Перевірте, чи закриті вентилі пальника, потім перевірте герметичність з’єднань.
УВАГА! Забороняється перевіряти герметичність з'єднання вогнем. Це загрожує виникненням опіків, пожежі та вибуху. Використовуйте наявні в продажу електронні або хімічні тестери. Перед їх використанням прочитайте інструкцію, що до них додається. Ви також можете приготувати суміш води та мила у співвідношенні приблизно ¼ мила на воду та залити нею газову установку. Якщо помічені бульбашки газу, є витік. Якщо спостерігаються витоки, закрийте вентиль балона та усуньте витоки, наприклад, затягнувши з’єднання. Повторіть перевірку установки на герметичність. Якщо витоки неможливо усунути. закрийте вентиль балона, від’єднайте балон від решітки, а потім
віднесіть гриль до авторизованого ремонтного центру.
Якщо перевірка герметичності газової установки не виявила витоків, можна приступати до використання гриля.
Якщо гриль використовується після зберігання, перевірте стан конфорок. Розберіть колосники та кришки конфорок, перевірте стан усіх конфорок, включаючи бічні, від бруду та іржі. Перевірте, чи конфорки та форсунки не забиті брудом, залишками їжі або комахами. Перед використанням гриля очистіть конфорки засоби для чищення гриля або духовки. Якщо забита газова форсунка, самостійно ремонтувати її заборонено. У цьому випадку гриль необхідно віднести в авторизований сервісний центр. Забороняється використовувати гриль з одним або кількома несправними пальниками.
Забороняється запускати гриль із вологими конфорками, це може призвести до неконтрольованого займання газу, що може призвести до опіків, пожежі або вибуху.
Тепер, коли ви вже ознайомлені з правилами збірки та безпечного користування газових грилів, ви можете купити якісний сертифікований газовий гриль тут, і впевнено запрошувати близьких і друзів на незабутні вечірки та інші види дозвілля, щоби разом насолоджуватися життям та смачними наїдками.